Bohaterowie „W pustyni i w puszczy”

Staś Tarkowski – jeden z dwójki głównych bohaterów, czternastoletni Polak, syn uczestnika powstania styczniowego – Władysława Tarkowskiego. Wraz z ojcem inżynierem pracującym przy budowie kanału przebywa w Egipcie. Uczy się dobrze i jest sprawny fizycznie. Lubi się popisywać. Jest odważny i dumny. Porwanie bohatera i Nel sprawia, że musi szybko dojrzeć. Czuje się w pełni odpowiedzialny za małą przyjaciółkę i staje w jej obronie. Podczas całej przeprawy przez Afrykę opiekuje się dziewczynką. Wykazuje cechy prawdziwego odważnego i rozsądnego mężczyzny, dzięki czemu dzieciom udaje się pr... więcej

* * *

Staś Tarkowski - charakterystyka

Staś Tarkowski to jeden z głównych bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Gdy go poznajemy kończył czternasty rok. Jego matka zmarła przy porodzie dlatego wychowuje go ojciec – inżynier Władysław Tarkowski. Od urodzenia mieszkał w Port-Saidzie, gdzie stary Tarkowski nadzorował budowę Kanału Sueskiego. Z pochodzenia był Polakiem. Staś posiadał przydomki „błędnego rycerza” czy „junaka-samochwały”. Określany był także jako „lwie szczenię”.

Chłopak świetnie odnajdywał się w egipskich realiach Uczył się doskonale w angielskiej szkole.... więcej

* * *

Nel Rawlison - charakterystyka

Nel Rawlison to jedna z głównych bohaterek powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Jest Angielką, ośmioletnią córką pana Rawlisona, który wraz z przyjacielem Władysławem Tarkowskim zatrudniony jest w Kompanii Kanału Sueskiego. Jej matka zmarła na suchoty w Heluanie, gdy dziewczynka miała trzy lata, dlatego jej wychowaniem zajmował się ojciec. Najwierniejszym kompanem był dla niej Staś Tarkowski. Jej opiekunką była Murzynka Dinah, zaś nauczycielką Francuzka, pani Olivier.

Nel miała zielonkawe oczy i anielską twarzyczkę. Miała nadzwyczajną urodę, była delikatna jak kwiat lub pta... więcej

* * *Partner serwisu:

kontakt | polityka cookies