„Bracia Lwie Serce” - streszczenie szczegółowe

Rozdział pierwszy

Narrator Karol zapowiada opowiedzenie historii o swym starszym bracie i o tym, jak stał się Jonatanem Lwie Serce. Wspomina, że był śmiertelnie chory, jednak nikt mu tego nie uświadamiał. Przez ostatnie półtora roku nie uczęszczał do szkoły. Z podsłuchanej rozmowy dowiedział się, w jakim jest stanie. Jego brat wiedział o tym i uspokoił go. Powiedział, że po śmierci trafi do Nangijali, krainy skąd pochodzą wszystkie bajki.

Karol uważał się za brzydkiego i głupiego chłopca, szczególnie w porównaniu do brata, który wyglądał jak królewicz z bajki. Jonatan był miłym, intelig... więcej

* * *

„Bracia Lwie Serce” - streszczenie w pigułce

Narrator Karol zapowiada, że opowie historię o swym starszym bracie i o tym, jak stał się Jonatanem Lwie Serce. Gdy malec dowiedział się, że jest śmiertelnie chory, jego opiekuńczy brat pocieszył go, że trafi do bajecznej krainy Nangijali. Jednak zdarzył się wypadek – Jonatan uratował Karola (nazywał go Sucharkiem) z pożaru, a sam zginął. Do Nangijali trafił pierwszy. Pewnego dnia biały gołąb, starszy brat Karola, powiedział, że czeka na niego w nowym domu, zwanym Zagrodą Jeźdźców położonym w Dolinie Wiśni.

Chłopak po śmierci trafił przed bramkę z napisem „Bracia Lwie Serce”. Wkrótc... więcej

* * *Partner serwisu:

kontakt | polityka cookies