Charakterystyka bohaterów „Braci Lwie Serce”

Rodzina Lwów

Axel Lew – tata chłopców, opuścił rodzinę, gdy Karol miał zaledwie dwa lata i wyruszył, by pływać po morzach. Później chłopcy już nigdy o nim nie słyszeli.

Sigfrida Lew – mama braci Lwie Serce, była krawcową. Wraz z synami mieszkała domu przy ulicy Wiciokrzewu, w pokoju z kuchnią. Przy pracy śpiewała piosenkę o marynarzu na morzu. Z czasem trafiła do Natangijali, gdzie zamieszkała wraz z Sofią, a następnie kobiety przeniosły się do Nangilimy, gdzie chłopcy mogli je codziennie odwiedzać.

Karol Lew – w realnym świecie był małym, niezbyt urodziw... więcej

* * *

Karol Lwie Serce - charakterystyka

Karol Lew urodził się w szwedzkiej rodzinie w nieznanej miejscowości. Jego rodzicami byli Alex, który wcześnie opuścił rodzinę oraz Sigfrida, krawcowa. Miał jednego, za to ukochanego brata Jonatana. Nie miał nawet dziesięciu lat, przez Jonatana nazywany był Sucharkiem.

Uważał się za dość brzydkiego, głupiego i zastrachanego chłopca chodzącego na krzywych nogach. Po przejściu do Nangijali jego nogi stały się proste. Był w pełni zdrów i wesół. W świecie rzeczywistym był ciężko chory i wszyscy wokół, prócz niego zdawali sobie sprawę, że umrze. Leżał w łóżku i kaszlał. Przez półto... więcej

* * *

Jonatan Lwie Serce - charakterystyka

Jonatan Lew syn Alexa i Sigfridy, brat młodszego niespełna dziesięcioletniego Karola. Był powszechnie lubiany i wykazywał się zawsze odpowiedzialnością i odwagą. Młodszego, ukochanego brata nazywał Sucharkiem, bo jak sam mówił, bardzo lubił sucharki.

Jonatan słynął z niezwykłej urody. Jedna z klientek jego matki nazwała go „królewiczem z bajki”. Jego włosy błyszczały jak złoto, miał ciemnoniebieskie cudne oczy (w Nangijali zielone), bardzo świecące, śliczne białe zęby i proste nogi. Określany był przez innych, na przykład podczas poszukiwania go przez strażników Tengila... więcej

* * *

Tengil - charakterystyka

Tengil to okrutny jak wąż władca Karmaniki, kraju położonego wysoko wśród szczytów Prastarych Gór, daleko za Rzeką Prastarych Rzek. Był okrutnym tyranem i pustymi oczami patrzył na ludzi, na których wydawał wyroki śmierci.

Nosił czerwony jak krew strój, na hełmie miał także czerwone pióra. Podróżował na złotej szalupie, a także konno na czarnym ogierze przystrojonym w złoto. Nie przemawiał osobiście do zgromadzonych na jego rozkaz mieszkańców, a posługiwał się swym doradcą – Piuke.

Płonął okrucieństwem i żądzą krwi. Jak każdy tyran bał się o swoje życie. Nakaza... więcej

* * *Partner serwisu:

kontakt | polityka cookies