„Mały Książę” - bohaterowie

Mały Książę – był „małym człowieczkiem”. Miał pomierzwione płomienne włosy. Zadawał wiele pytań, lecz o sobie mówił niewiele. Był śliczny i często się śmiał. Na Ziemię spadł z nieba. Chciał bardzo mieć na swej planecie baranka, dlatego poprosił o jego narysowanie pilota. W swym domu był zdyscyplinowany i codziennie rano wyrywał pędy baobabów, by nie rozsadziły jego planety. Wyruszył w podróż, by poznać siebie i świat. Nauczył się czym jest miłość i odpowiedzialność.

Pilot – jako sześcioletni chłopiec miał bogatą wyobraźnię. Próbował rozwinąć karier... więcej

* * *

Charakterystyka Małego Księcia

Małego Księcia narrator określił jako małego człowieczka, to „książę na małej planecie”. Pochodził z odległej od Ziemi gwiazdy B-612. Miał pomierzwione płomienne włosy. Na rysunku pilota ubrany był w długi niebieski płaszcz podbity czerwonym płótnem. Na ramionach miał gwiazdy. Nosił także wysokie buty i szablę. Czasem ubrany był w zielony strój, a na szyi miał charakterystyczny długi, zielony szalik. Był śliczny i często się śmiał.

Na swojej planecie Mały Książę posiadał trzy wulkany – dwa z nich były czynne, zaś jeden wygasły. Regularnie je czyścił. Był zd... więcej

* * *Partner serwisu:

kontakt | polityka cookies