„Quo vadis”- streszczenie szczegółowe

I. Do Rzymu wraca Marek Winicjusz. W domu Aulusów poznaje zakładniczkę ligijską, Ligię – Kallinę i zakochuje się w niej. Z prośbą o radę, jak zdobyć dziewczynę zwraca się do Petroniusza. Arbitra elegancji potajemnie kocha niewolnica, Eunice.
Petroniusz obudził tego dnia się w południe. Poprzedni wieczór spędził na uczcie u Nerona, która do późna się przeciągnęła. Od pewnego czasu stan jego zdrowia pogarszał się i dopiero poranna kąpiel oraz masaże przywracały mu siły. Nieoczekiwanie odwiedził go Markus Winicjusz, który niedawno wrócił z Azji Mniejszej. Młodzi... więcej

* * *

„Quo vadis”- krótkie streszczenie

Do Rzymu wraca Marek Winicjusz. W domu Aulusów poznaje zakładniczkę - Ligię – Kallinę. Zakochuje się w niej. Z prośbą o radę, jak zdobyć dziewczynę zwraca się do wuja Petroniusza. Arbitra elegancji potajemnie kocha niewolnica, Eunice.

Winicjusz i Petroniusz udają się do domu Aulusa Plaucjusza. Marek mówi Ligii o miłości. Opiekun Ligii wyznaje, że ma zamiar z rodziną opuścić Rzym. Młodzieniec obawia się, że utraci ukochaną. Petroniusz postanawia pomóc mu w zdobyciu Ligii.

Namawia cesarza Nerona, aby odebrał zakładniczkę z domu Plaucjuszów. Zgodnie z rozkaza... więcej

* * *Partner serwisu:

kontakt | polityka cookies