Mateusz - charakterystyka

Mateusz był księciem zamienionym w szpaka. Urodził się w rodzinie królewskiej, której był jedynym dziedzicem i pretendentem do tronu. Wychowywał się na dworze potężnego króla panującego nad wieloma krajami i narodami. Miliony ludzi drżały z trwogi na dźwięk jego imienia. Mateusza otaczały nieprzebrane skarby i pałace, złote korony i berła, drogocenne kamienie, bogactwa. Jego matka z kolei słynęła z niezwykłej urody. Młodzieniec miał także cztery siostry, z których każda wyszła za mąż za innego króla: jedna była królową hiszpańską, druga włoską, trzecia portugalską, czwarta holenderską.

W zwi... więcej

* * *

Ambroży Kleks - charakterystyka

Ambroży Kleks był wybitnym uczonym i dyrektorem Akademii dla chłopców. Przez niektórych uważany był za dziwaka. Mieszkał na drugim piętrze szkoły wraz ze szpakiem Mateuszem. Przyjaźnił się z wieloma postaciami z bajek, najwspanialsi nawet królewicze okazywali mu szczególny szacunek i jego zaproszenie uważali dla siebie za zaszczyt. Miał wiele tajemnic i sekretów, które znajdowały się na ostatnim piętrze Akademii.

Głowa pana Kleksa pokryta była ogromną czupryną, mieniącą się wszystkimi barwami tęczy, i okolona bujną zwichrzoną brodą, czarną jak smoła. Nos zajmował większą częś... więcej

* * *

Adaś Niezgódka - charakterystyka

Adaś Niezgódka był dwunastoletnim uczniem Akademii pana Kleksa. Miał rude włosy. Trafił do specyficznej szkoły ponieważ w domu cechowała go niezdarność. Zawsze spóźniał się do szkoły, nigdy nie zdążył odrobić lekcji, miał także dwie lewe ręce i wszystko wypadało mu z rąk. Naczynia spadały, zanim jeszcze zdążył ich dotknąć. Po tym, jak zaplamił atramentem swój strój, obrus i kostium mamy rodzice postanowili oddać go do szkoły mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej.

Niezgódka, mimo że późno trafił do Akademii był przez dyrektora szkoły uważany za najzdolniejszego ucznia. Dlatego... więcej

* * *

„Akademia pana Kleksa” - opis pozostałych bohaterów

Filip – golarz. Co czwartek przynosił panu Kleksowi świeże piegi, które za pomocą brzytwy zbierał z twarzy swoich klientów podczas golenia. Podstępem wprowadził lalkę – Alojzego do Akademii, aby rozbić szkołę od środka. Drugi z jego synów – Anatol Kukuryk zachowywał się, jak każdy chłopiec. Filip powymyślał dla nich nowe imiona, które zaczynają się na literę A, i groził panu Kleksowi, że w razie ich nieprzyjęcia odbierze mu wszystkie piegi. Wciąż robił panu Ambrożemu na złość i szyderczo się śmiał.

Doktor Paj-Chi-Wo - nadworny lekarz ostatniego cesarza chińskiego. Tylko j... więcej

* * *Partner serwisu:

kontakt | polityka cookies