„Granica” - streszczenie szczegółowe z testem

I.

Zenon Ziembiewicz był postacią powszechnie znaną w mieście. Każdy chyba kojarzył jego pochyloną sylwetkę i twarz z garbatym nosem. Jednym wydawał się przyjemnym i rasowym, a dla innych był jezuickim i nienawistnym. Wszyscy również kojarzyli postać mężczyzny z krótką, lecz piękną karierą.. Postrzegano go jako człowieka, który wiódł życie spokojne i dobrze zorganizowane. Jego śmierć i związane z tym nieszczęście, które spadło na dom Ziembiewiczów, wydawało się być nieoczekiwane i trudne do wyjaśnienia.

Pamiętaj!
Zastosowana przez p... więcej

* * *

„Granica” - krótkie streszczenie

Prasa donosi o śmierci powszechnie znanego Zenona Ziembiewicza. Wspomina też o szaleństwie Justyny Bogutówny. Kobieta jest córką kucharki pracującej w różnych majątkach. Do miasta Justynę sprowadziła pani żona Zenona.

Zenon był synem Waleriana i Joanny. Wychowywał się w majątku w Boleborzy. Jego ojciec był tam zarządcą. Znany był z częstych zdrad żony. Zenon uczył się w mieście Zaczął wstydzić się swego pochodzenia. W domu pani Kolichowskiej poznał Elżbietę Biecką.

Cecylia Kolichowska była właścicielką kamienicy i dwukrotną wdową. Status ludzi zamieszkujących kamienicę wyznaczały piętra... więcej

* * *Partner serwisu:

kontakt | polityka cookies